> Akademik > Fakülteler > Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler

Lefke Avrupa Üniversitesi Eczacılık Fakültesine HOŞGELDİNİZ,

Son yıllarda eczacıların sağlık ekibi içindeki rolü değişime uğrayarak ilacı satan olmakla kalmayıp, ilaçla tedavide kalite güvencesi olmuştur.

‘Sağlık Ekibi’ içindeki en önemli paydaş ve birinci basamak sağlık çalışanı olarak ‘eczacı’ hasta’nın ve toplum sağlığı’nın koruyucusudur. Günümüzde eczacılar İlaçla Tedavi Yöneticisidirler ve öğrencilerimiz  Lefke Avrupa Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde 5 yıllık İngilizce MPharm eğitimimiz ile güncel eczacılığın öncüleri olacaklardır. Eğitim programımız temel eczacılık bilimleri, klinik eczacılık ve farmasötik bakım derslerii, eczane, hastane stajları, klinik stajları ve endüstri stajları ile öğrencilerimizi donanımlı eczacılar olarak mezun etmek üzere tasarlanmıştır.

Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı olarak sizi Lefke Avrupa Üniversitesi Eczacılık Fakültesine buyur etmekten ve sizi günümüzde yeniden yapılanan eczacılık mesleğine hazırlamaktan gurur duyacağız.

Hayalinizdeki mesleğin diplomasını aldığınızda, ister hastanede ister evde olsun hastanızın ilaçla tedavisini eczanenizin rafından başlayarak yöneten eczacılar olacaksınız. Eczane eczacısı, hastane eczacısı, klinik eczacı, ilaç sanayii’nde çalışan eczacılar olarak geleceğin yetkin eczacıları olacaksınız.

İşte bu nedenle bizimle birlikte olun diyoruz.

İşte bu nedenle gelin bizi tanıyın,  bizimle eczacılık mesleğini öğrenerek eczacı olun diyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar

Dekan

Prof. Dr. Seyide Rümeysa Demirdamar

Dekan

Seyide-Rumeysa-Demirdamar-Eczacılık_Fakultes_Dekani

Bölümler

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000

Faks: +90 392 660 2553

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi Gemikonağı – Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta:

Fotoğraf Galerisi