> Akademik > Fakülteler > Mimarlık Fakültesi > Grafik Tasarım (Türkçe)

Grafik Tasarım

ic-mimarlik_interior-design

2017-2018 akademik yılı güz döneminden itibaren eğitim veren Grafik Tasarımı Bölümü, Mimarlık Fakültesi altında konumlanmaktadır ve son dönemde en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır.

Dört yıllık lisans eğitimi veren programın dili Türkçedir. Eğitim süresince verilen derslerde teorik ve uygulamalı konular ele alınmakta ve bunlar atölye çalışmaları ile desteklenmektedir.  Program,  Temel Tasarım, Temel Sanat Eğitimi ve Desen dersi destekli olarak, Sanat Tarihi, Fotoğrafçılık,Tipografi, Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım, İllüstrasyon, Ambalaj Grafiği, Reklam Grafiği, Baskıresim Teknikleri, Reklam Analizi, İnteraktif Multimedya,  Animasyon Teknikleri ve Video Yapım Teknikleri, gibi alan derslerini kapsamaktadır. Eğitimin her aşamasında, sanat, bilim ve teknolojik değerler göz önünde bulundurulmakta özgün, özgür, anlatım gücü, çözümleme ve malzeme kullanabilme becerisi kazandırılabilmesi doğrultusunda eğitim verilmektedir.

Grafik Tasarım Bölümü, Türkiye ve Dünyadaki diğer Grafik Tasarım bölümlerinde olduğu  gibi çağın gereksinimlerine, günümüz ihtiyaçlarına göre kendini yenileyen, üretim sürecinin içinde yer alan, üreten akademik çalışmalar, etkinlikler yapılan bir bölümdür. Buna bağlı olarak da, mezun olan öğrenciler çağın teknolojik gelişmelerinden haberdar, alanında bilgi sahibi, sanatsal etkinlikleri takip eden, özgün tasarımlar yapabilecek kapasitede sektöre kazandırılmaktadır.

Grafik tasarımcı olarak sektöre kazandırılan öğrenciler, reklâm ve grafik ajanslarında, fotoğraf stüdyolarında grafiker olarak, matbaa türü yerlerde baskı ve resim sanatçısı, sanat danışmanı ve ayrıca büyük kuruluşların kurumsal iletişim departmanlarında istihdam edilen, aranan tasarım elemanları olarak çalışmaktadırlar.

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2761

Faks: +90 392 660 2763

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: architecture@eul.edu.tr