LAÜ bu yıl da başarılı öğrencilerin tercihi oldu

kampus

2017 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) LYS sonuçlarına göre, KKTC üniversiteleri arasında en fazla öğrenci yerleşen 2. üniversite olarak tarihi bir başarıya imza atan Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), aynı zamanda başarılı öğrencilerin tercihi de oldu. 2016 yılı ÖSYM LYS sonuçlarında olduğu gibi, 2017 yılında da mevcut 5 büyük KKTC üniversitesi arasında ortak olan bölümler dikkate alındığında, 33 programda en yüksek taban puanla tercih edilen üniversite LAÜ oldu.

LAÜ yüksek puanlarla tercih edildi

Son 4 yılda göstermiş olduğu değişim ve gelişimin sonucunda, güçlü akademik kadrosu, uluslararası akreditasyon kurumları tarafından tescillenmiş kaliteli eğitim veren programları, öğrenci sayısındaki rekor artışı, teknik altyapısı ve donanımlı laboratuvarlarıyla her geçen yıl en iyi olma hedefine doğru hızla ilerleyen LAÜ, başarılı öğrencilerin tercih adresi oldu.

YÖK’ün açıkladığı 2016 LYS sonuçlarına göre, LYS tercihlerinde KKTC’de mevcut 5 büyük üniversite arasında ortak olan bölümlerde; 28 programda en yüksek taban puanla tercih edilen LAÜ, bu yıl da ortak olan programlar dikkate alındığında, 33 programda en yüksek taban puanla diğer üniversitelere oranla daha yüksek puanlarla tercih edildi.

Yükselen: Başarılı öğrencilerin bizi tercih etmesi gurur verici

LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, 2017 LYS sonuçlarını değerlendirerek, üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı ile LAÜ’de bu yıl KKTC üniversiteleri arasında en fazla öğrenci yerleşen 2. üniversite olarak tarihi bir başarıya imza atıldığını hatırlatarak, LAÜ’nün bu yükselişinin yanı sıra başarılı öğrencilerin de tercihi olduğunu vurguladı.

LAÜ’yü kazanan öğrencilerin yüzde 33.7’sinin birinci tercihine, yüzde 14.2’sinin ise ikinci tercihine yerleştiğini ifade eden Yükselen, 33 programda en yüksek taban puanla tercih edildiklerini ve geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencilerin tercihlerini LAÜ’den yana yapmalarının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Yükselen, LYS sonuçlarına göre gerek üniversitenin KKTC üniversiteleri arasında en fazla tercih edilen 2. üniversite olması, gerekse de başarılı öğrencilerin bu yıl da LAÜ’yü tercih etmesinin üniversiteye duyulan güven neticesinde ortaya çıktığını ve bu sonuçların kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Yükselen son olarak, LAÜ’yü tercih eden öğrencilere en iyi imkanlarla yükseköğrenim hayatlarını sürdürecekleri kaliteli bir eğitim ortamını sunacaklarını ifade ederek, 2017-2018 Akademik Yılı’nda eğitim hayatına başlayacak olan öğrencileri tebrik etti ve başarılar diledi.