LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu’nun ‘Pearson Assured’ akreditasyonu yenilendi

hazirlik

Lefke Avrupa Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’nun sahip olduğu ‘Edexcel-Pearson Assured’ akreditasyonu 3’üncü kez yenilenerek uzatıldı. Yapılan denetleme sonucu elde edilen başarıdan dolayı memnuniyetini dile getiren LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Doç. Dr. Emre Debreli, ‘Pearson Assured’ tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyonun uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıdığını ifade etti.

Pearson Assured’in LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu’nu yönetim-organizasyon, eğitim-öğrenme ve ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirğini belirten Debreli, bu kapsamda Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğunun  bir kez daha kanıtlanmış olduğunu vurguladı.

Debreli, Hazırlık Okulu’nu başarı ile tamamlayan öğrencilerin ‘Pearson Assured’ tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacağını belirterek bu sertifikanın LAÜ öğrencileri için bir referans oluşturacağına dikkat çekti. Debreli, akreditasyonların eğitim kurumları tarafından yürütülen çalışmaların kalitesini ortaya koyan, diğer kurumların gözünde de, bu programların geçerliliğini arttırmayı sağlayan bir sistem olduğunu dile getirdi. Debreli son olarak, bu akreditasyonun Pearson gibi dev bir eğitim kurumundan alınmasının ise kendileri için ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.