LAÜ Öğrencisinin Çift Diploma Başarısı

cift-diploma-basarisi

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İngiltere’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Bradford Üniversitesi ile yapmış olduğu çift diploma protokolü kapsamında başarılı mezunlar vermeye başladı.

LAÜ’de başladığı lisans eğitimine gerçekleştirilen “Akademik Protokol” çerçevesinde Bradford Üniversitesi’nde devam ederek, eğitimini başarı ile tamamlayan Daniyar Ussabekov her iki üniversitenin de diplomasını almaya hak kazandı.

LAÜ’de nitelikli akademisyenlerle birlikte kaliteli bir eğitim ortamında kendisini geliştirdiğini belirten Ussabekov, bu bağlamda Bradford Üniversitesi’nde elde ettiği başarıda LAÜ’de almış olduğu eğitimin önemli bir payı olduğunu vurgulayarak, iki diploma ile mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Programa, iki farklı ülkede ve eğitim kurumunda öğrenim görmek, farklı kültürleri tanımak ve çift diploma sahibi olmak amacıyla başvuruda bulunduğunu belirten Ussabekov, LAÜ’nün öğrencilerine sunduğu uluslararası olanaklardan yararlanma fırsatını en iyi şekilde değerlendirdiğini dile getirdi. Ussabekov, uluslararası geçerliliğe sahip iki üniversitenin diplomasına sahip olmanın kariyeri açısından önemli bir avantaj olduğunu belirterek, meslek hayatına atılmadan önce hem KKTC hem de İngiltere’de sosyal ve kültürel ortamlarda bir çok farklı tecrübe edindiği dile getirdi.

İngiltere’de yaşadığı süreçten de bahseden Ussabekov, LAÜ’de birçok farklı ülkeden ve kültürden gelen uluslararası öğrenciler ile aynı ortamda eğitim aldığından dolayı Bradford Üniversitesi’ndeki adaptasyon sürecinde zorluk yaşamadığını ve hocaları tarafından ilgiyle karşılandığını belirtti.

LAÜ’de eğitim alan ve Bradford Üniversitesi’nde eğitimlerine devam etmeyi planlayan öğrenci arkadaşlarına öneride de bulunan Ussabekov, gerek eğitim, gerekse sosyal açıdan birçok kazanım elde edebilecekleri bu fırsatı kaçırmamalarını ve farklı tecrübeler yaşayacakları bu eğitim ortamını mutlaka deneyimlemeleri gerektiğini ifade etti. Ussabekov, LAÜ’nün uluslararası ve kaliteli bir eğitim verdiğini, bu nedenle protokol çerçevesinde İngiltere’ye gidecek öğrencilerin LAÜ’yü en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını dile getirdi.

Ussabekov son olarak, almış olduğu kaliteli eğitim ve katkılarından ötürü başta Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Carolina Smochina’ya ve hocalarına, ayrıca başvuru sürecinde kendisine yardımcı olan Dış İlişkiler Müdürlüğü’ne teşekkürlerini sundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Carolina Smochina ise, yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde ilk çift diploma mezunu vermenin gururunu yaşadıklarını ve ayrıca Bradford Üniversitesi’ne gitmeye hazırlanan yeni öğrencilerin heyecanlarını paylaştıklarını dile getirdi. Smochina,  iki diploma hakkı elde eden ve LAÜ’yü en iyi şekilde temsil eden Ussabekov’yu tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.