LAÜ oryantasyon günleri yoğun ilgiyle gerçekleşti

oryantasyon-lefkosa-gezi

Lefke Avrupa Üniversitesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi “Oryantasyon Günleri” birçok sosyal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı Lefkoşa, Girne Gezisi ve kampüste gerçekleştirilen turnuvalar ile tamamlandı.

Oryantasyon programı kapsamında düzenlenen futbol, masa tenisi, voleybol, bilardo, satranç ve basketbol turnuvalarına öğrenciler yoğun katılım gösterdi. LAÜ’de düzenlenen gecede turnuvalarda dereceye giren öğrencilere kupaları Dış İlişkiler Müdürü Kezban Zurnacı tarafından verildi.

Oryantasyon Günlerinde yeni kayıtlı öğrencilere Kayıt Kabul ve Öğrenci İşleri, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü ve Öğrenci Dekanlığı tarafından detaylı bilgiler aktarıldı. Seminerlerde, LAÜ’ye yeni başlayan öğrencilerin üniversite ve çevreyle uyum sürecini desteklemek, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amaçlandı.

Yoğun ilgiyle gerçekleşen oryantasyon etkinlikleri çerçevesinde tarihi yerlerin de ziyaret edildiği programda, Lefke ve bölgesine düzenlenen gezilerin yanı sıra yeni öğrenciler, Başkent Lefkoşa’yı ve turistik güzellikleri ile dikkat çeken Girne’yi de ziyaret ederek bir çok kültürel zenginlikleri yerinde görme ve çevreyi tanıma fırsatı buldular.