LAÜ Oryantasyon Haftası kapsamında birçok aktivite düzenliyor

oryantasyon-etkinlikleri

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde üniversiteye yeni kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrencilerin oryantasyon programı, LAÜ oryantasyon ekibi tarafından Ercan Havalimanı’ndan karşılanıp, yurtlarına yerleştirilmesi ile başladı.

LAÜ’ye yeni gelen öğrenciler için birbirinden farklı birçok etkinlik gerçekleştirilecek

“2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi Oryantasyon Programı” kapsamında LAÜ’ye farklı ülkelerden yeni gelen öğrencilerin üniversiteye ve KKTC’ye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin birimlerini tanımalarına olanak sağlayacak birbirinden farklı birçok kültürel ve sportif aktivite gerçekleştirilecek.

Öğrenciler rehberler eşliğinde çevreyi tanıma fırsatı yakalayacaklar

Kampüs içerisinde kurulan 3 farklı istasyonda yeni gelen öğrencilere birçok konuda bilgilendirme yapılırken, öğrencilerin kayıt işlemlerini kolaylıkla tamamlamaları için öğrencilere danışmanlık hizmeti veriliyor. Öğrencilere yönelik düzenlenen gezi programları kapsamında, 20 Şubat tarihinde Lefke bölgesini rehber eşliğinde ziyaret edecek öğrenciler Lefke’nin tarihi, doğal ve kültürel mekanlar hakkında bilgi alma fırsatı yakalayacaklar. Başkent Lefkoşa ve turistik güzellikleri ile dikkat çeken Girne bölgesi ile devam edecek gezi programlarında, öğrenciler birçok kültürel zenginlikleri yerinde görme ve çevreyi tanıma fırsatı bulacaklar.

Birçok etkinliğin yer alacağı oryantasyon programı çerçevesinde düzenlenecek Kıbrıs Kültür Gecesi’nde öğrencilere Kıbrıs Mutfağı’na özgü lezzetler ikram edilecek ve kültürel gösteriler programda yer alacak.