LAÜ Sosyal Hizmet Uzmanları meslek yemini ile yeni başlangıçlara adım attı

sosya-hizmet-uzmanlari-meslek-yemini

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü tarafından 2017– 2018 Akademik Yılı Sosyal Hizmet Bölümü mezunları için mesleki Yemin Töreni gerçekleştirildi. Yemin törenine LAÜ Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu,  öğretim üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

Yemin Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. LAÜ Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, mezun öğrencilere ve velilere seslenerek bir  konuşma yaptı.

Hablemitoğlu:  Sosyal Hizmet Uzmanları tüm insanların  dezavantajlarını çözmeye çalışırlar, mesleğin en önemli temeli budur

Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu konuşmasında mezun öğrencilere seslenerek “ Bugün Sosyal Hizmet Bölümü 4. Sınıf öğrencileri olarak meslekle ilgili temel ilkeler üzerine yeminlerinizi ederek mesleğe ilk adımınızı atıyorsunuz. Çok uzun ve zor bir süreci tamamladınız, böylesi mutlu ve gururlu gününüzün bir parçası olmaktan  son derece memnuniyet duyuyorum”dedi. Hablemitoğlu, “ Sosyal Hizmet mesleği  Uluslararası normlar üzerinden yürütülmektedir, dünyanın her yerinde Sosyal Hizmet Uzmanları çoçukların, kadınların, yaşlıların ve  tüm insanların  dezavantajlarını çözmeye çalışırlar ve yardım ettikleri kişilerin yüksek yararını sağlayacak şekilde davranırlar, mesleğin en önemli temeli de budur ”dedi. Hablemitoğlu, öğrencilerin yetişmesi için, özverili bir şekilde  emek veren, öğretim üyelerini ve  elemanlarını kutlayarak , mezun öğrencilere başarılar diledi.

Tören, Sosyal Hizmet bölümünden mezun olan öğrencilerin, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu’nun önderliğinde tüm dünyada Sosyal Hizmet Uzmanlarının evrensel  yemini olan  “Sosyal Hizmet Uzmanları Andı’nın”okunmasıyla sona erdi.