LAÜ’de “Mimarlık Paylaşımları” sunum serilerinin ilki gerçekleşti

mimarlik-paylasimlari-sunum

En iyi mimari projeler sunuluyor

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından ‘Mimarlık Paylaşımları’ sunum serilerinin ilki düzenlendi. Sunumlar kapsamında 2017-2018 Bahar Dönemi içerisinde Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde tasarım stüdyoları derslerinde tasarlanan en iyi öğrenci projeleri yer aldı. 2018-2019 Güz dönemi içerisinde 6 hafta boyunca seminer serisi olarak devam edecek sunumlar LAÜ Mimarlık ve İç mimarlık bölüm öğrencileri tarafından sunulacak.

Uluğ: Tasarladıklarımızı, toplumdaki mimari kültürü ve bilinci artırmak amacıyla paylaşmak amacındayız

Etkinlik hakkında bilgi veren Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr.  Erçim Uluğ, geçtiğimiz yıllar içerisinde LAÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eğitim kalitesini tescillemek amacıyla yoğun ve  başarılı bir akretitasyon süreci geçirmiş bulunduklarını dile getirdi. Nitelikli mimarlık eğitiminin nitelikli mimari tasarımları beraberinde getirdiğini ifade eden Uluğ, “Bizler bunun bilinci içerisinde, LAÜ Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri olarak tasarladıklarımızı ve ürettiklerimizi toplumdaki mimari kültürü ve bilinci artırmak amacıyla paylaşmak amacındayız” dedi.

Düzenlenen seminer serilerinin gelenekselleşerek ileriki yıllar içerisinde de devam edeceğini belirten Uluğ, “Adamızda bulunan tüm mimarlık öğrencilerini ve meslektaşlarımızı mimari paylaşımlar için sunumlarımıza bekliyoruz” dedi.