LAÜ’de “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Sergisi” düzenlendi

IMG_2741

Farklı temalardaki materyaller ilgi gördü

   Lefke Avrupa  Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü tarafından “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Sergisi” düzenlendi.

LAÜ Rauf Raif Denktaş Eğitim Fakültesi Fuayesi’nde düzenlenen sergide, Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Özge Beyatlı öncülüğünde ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı’ dersi kapsamında, öğrencilerin hazırladıkları farklı temalardaki materyaller yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan LAÜ Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Serin, Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi’nin öğrenci merkezli eğitim ve yaratıcı düşünmeye önem verdiğini dile getirerek, öğretmen adaylarının yaparak-yaşayarak öğrenme modellerinin kullanıldığı öğrenme ortamlarında yetiştirildiğine vurgu yaptı ve sergiye emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergide konuşma yapan Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa, okul öncesi eğitimde çocukların gelişimlerine katkı koyacak materyallerin tasarımının önemli olduğunu, motor ve bilişsel becerilerin gelişiminde ders materyallerine çok ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı. Çağanağa, LAÜ mezunlarının öğretmenlik mesleği konusunda gerekli donanıma sahip olarak mezun olduklarını, mesleğe başladıklarında LAÜ mezunu olma ayrılacağını yaşayacaklarını ifade etti.

Beyatlı ise, teknolojinin günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası olduğunu ve  öğretim teknolojilerinin giderek artan öneminin Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi tarafından benimsendiğini ve eğitim öğretim programları içerisinde teknoloji ve yaratıcılığa önem verildiğini dile getirdi.