LAÜ’de “Tunus Bağımsızlık Günü” kutlandı

tunus-bagimsizlik-gunu

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından LAÜ’de eğitim gören Tunuslu öğrenciler için “Tunus Bağımsızlık Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrenciler gecede ülkelerini tanıttılar

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Tunus’un kültürel ve coğrafi  özelliklerinin anlatıldığı çeşitli video film gösterilerinin yanında öğrenciler gecede, geleneksel yemekleri ile kıyafetlerini tanıttılar. Tunuslu öğrenciler ülkelerine özgü dansları sergileyerek ve şarkılar söyleyerek, ulusal günlerini coşku ile kutladılar.

Tunus Bağımsızlık Günü’nde biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

Nadine Khanfir: İngilizce Öğretmenliği Yüksek Lisans Öğrencisiyim. Öncelikle Tunus gününün yapılması için bize verilen fırsattan dolayı teşekkür ederim.           Çok ilgi çekici bir etkinlik oldu.        LAÜ öğrencilerine ülkemizi tanıtmak için güzel bir fırsat oldu. Heyecanlı ve mutlu hissediyorum çünkü etkinlikle bir nevi Tunus’u buraya taşıma şansımız oldu. Bu gibi etkinlikler diğer öğrencilerin de katılımını teşvik eder ve aynı zamanda kendi ülke ve kültürlerini tanıtma fırsatı verir.

 Nader Dali: Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Olağanüstü ve mükemmel bir etkinlikle ülkemin bağımsızlık gününü kutlamak ve ülkemin kültürünü tanıtmak çok güzeldi. Bu etkinlikle ülkemizi tanıtma fırsatını ve Tunuslu olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu göstermeye çalıştık. Diğer öğrencilere tavsiyem kendi ülke ve kültürlerini bizim yaptığımız gibi tanıtmalarıdır.

Mariem Ben Hadia: Eczacılık 2. sınıf öğrencisiyim. Çok güzel bir etkinlik oldu ve kültürümüzü diğer öğrencilerle paylaşma fırsatımız oldu. Böyle bir etkinliliğe katıldığım için mutlu ve heycanlıyım. Bu etkinlikler sayesinde biz de diğer ülkelerin kültürlerini, yemeklerini ve danslarını keşfediyoruz.

Omar Trabelsi: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği  2. sınıf öğrencisiyim.          Bu etkinlik ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmak için çok güzel bir fırsat oldu. Ayrıca bize bu fırsatı veren üniversitemize de çok teşekkür ediyorum. Böyle etkinlikler sayesinde farklı ülkeleri tanıyoruz.