> LAÜ’de Yaşam > Öğrenci Dekanlığı > Dekanımızdan

Dekanımızdan…

 

Sevgili Öğrenciler,

“Öğrenci memnuniyeti” temel ilkemiz doğrultusunda öğrencilerimizin üniversite yaşamları boyunca kendilerini adeta evlerinde hissetmelerini sağlamak ve LAÜ ailesinin birer üyesi olarak kampüsümüze adım attıkları ilk andan itibaren öğrencilerimiz ve üniversite birimleri arasında güclü bir bağ kurarak hizmet vermekteyiz.  Öğrencilerimizin karşılaştıkları her türlü zorluğa çözüm bulmaları konusunda öncülük etmek, dilek istek ve şikayetlerini üniversite yönetimi ile paylaşabilmelerini sağlamak dekanlığımızın başlıca görevleri doğrultusundadır.

Dekanlığımız belirtilen temel başlıklar doğrultusunda hizmet vererek öğrencilerimiz için daha etkin ve verimli bir öğrenim ortamı oluşması için destek sağlar ;

Öğrenci Hizmetleri birimimiz, öğrencilerimizin sorunları ile ilgili yazdıkları dilekçeleri en kısa zamanda ve en etkili şekilde değerlendirip, öğrencilere açıklayıcı bilgiler vererek, sorunlarına çözüm bulmaktadır.

Kariyer Merkezi birimimiz; üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizi bir çatıda toplamayı hedefleyerek, mezuniyetten sonraki kariyer serüvenlerini yeni gelecek öğrencilerimize aktarmak, yürüyecekleri yolda gelecek kaygılarını azaltmada yardımcı olarak,  fikir sahibi olmalarını sağlamak ve farklı  bakış açıları geliştirmelerinde, iş alanlarını tanıtma ve iş olanakları konusunda yardımcı olmaktadır

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler birimimiz, öğrencilerin kişisel, sosyal, kültürel gelişimleri ön planda tutularak, yapılan öğrenci odaklı aktivitelerle bu alandaki gelişimlerine katkı sağlamak, bilinmeyen yönlerini keşfetmeleri konusunda ilgi duydukları alanlara yönlendirmek ve bu alanlarda geliştirdikleri projeleri hayata geçirme konusunda destek olmaktadır. Öğrencilerimiz ilgi duydukları alanlardaki etkinliklerini, birleşerek kurdukları öğrenci kulüplerinde gerçekleştirmektedirler.

Öğrenci Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık birimimizde, bireyin özünü gerçekleştirmesine ve topluma yararlı bireyler olmasına yardımcı olmaktadır. Hızla değişen ve gelişen toplumda ortaya çıkabilecek olan sorunlarla baş edebilecek ve değişen çevresine uyum gösterebilecek kimseler olarak yetişmeleri ve  yetiştirilmeleri doğrultusunda yol göstermek hedefleri arasındadır.

Üniversite eğitim hayatınızın unutulmaz bir deneyim olmasını dileriz…

Özgür YILMABAŞAR

Öğrenci Dekanı

Özgür YILMABAŞAR

Öğrenci Dekanı

öğrenci dekanı (Small)