> Akademik > Fakülteler > Mimarlık Fakültesi > İç Mimarlık

İç Mimarlık

ic-mimarlik

İç Mimarlık, mevcut binaların ve kamusal alanların mekansal kalitesini artırmak adına yaratıcı çözümler üreten etkin bir meslek dalıdır. Dört yıllık lisans programı, restorasyon, renovasyon ve binaların baştan kullanımını sağlayacak projelerin, mevcut çevre, bina kullanıcı istekleri ve yapı fiziğini göz önünde bulundurarak yaratıcı tasarım çözümleri  üretme yetisini öğretir.

Program Türkçe ve İngilizce Eğitim vermektedir.

Öğrenciler mimari programdaki olguları anlama yeteneği ile fiziki çevreyi göz önünde bulundurarak, mevcut mimari form ile diyalog çerçevesinde mekan organizasyonuna, detay çözümüne ve mekan tasarımına yaratıcı projeler üretirler. Gelişmiş sunum teknikleri olan bilgisayar destekli tasarım, 3D maket üretimi ve sanal imajlama, öğrencilere tasarım fikirlerini üretmek adına öğretilen teknikler arasındadır.

Dört yıllık İç Mimarlık Lisans Programı, sadece Kıbrıs’a değil, Avrupa Birliği ülkelerine, Türkiye’ye ve derslerimizi izleyen öğrencilerimizin ülkelerine, nitelikli ve deneyimli iç mimarlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İç mimarlık mezunları eğitim sonrasında; kamu ve özel sektörde çalışabildikleri gibi farklı ölçeklerdeki üretim kuruluşlarında, dekorasyon, renovasyon gibi işlevler ya da mobilya tasarımı ve üretimi atölyelerinde, fabrikalarda, üniversitelerde akademisyen olarak görev alabilmektedirler. 

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2761

Faks: +90 392 660 2763

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: architecture@eul.edu.tr