Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenci Yurdu olanakları nelerdir?

1 bloktan oluşan Öğrenci Yurdumuzda üç kişilik odalarımız bulunmaktadır. Tüm odalarımızda tuvalet ve banyo oda içerisinde yer almaktadır. Yurdumuz  içerisinde her katta çalışma odası,  oturma guruplarının bulunduğu TV odaları, mutfak, çamaşır / kurutma makinelerinin bulunduğu çamaşırhane mevcuttur.  Ayrıca öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarını giderebilecekleri kafeteryalar ve spor  kompleksi yürüme  mesafesindedir.

Öğrenci Yurdu’na başvuru yaparken oda arkadaşımı seçebilir miyim?

Başvuru formunda birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınızın ismini belirttiğiniz takdirde, olanaklarımız içerisinde size yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt yöneticisine  oda değişikliği talebini dilekçe ile bildiren öğrencilerin talepleri değerlendirilmeye alınır, durum uygun bulunursa değişiklik yapılır.

Kayıt yenilemem için ne yapmam gerekir?

Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerimiz bir sonraki yıl kalmaya devam etmek istedikleri takdirde, Kalanlar İçin Başvuru Formunu doldurarak Yurt Yöneticilerine teslim ederler.

Odama misafir alabilir miyim?

Öğrenci Yurdunda odalara misafir alınmamaktadır.

Hayvan besleyebilir miyim?

Öğrenci Yurdu içerisinde evcil dahi olsa hayvan beslenememektedir.

Öğrenci Yurdu’na afiş, poster, duyuru, resim v.s. asabilir miyim?

Öğrenci Yurdu Müdürlüğü’nün onayı alınarak duyuru veya afiş asılmasına izin verilebilir.

Öğrenci Yurdunda alışveriş yapabileceğim yerler var mı?

Yurdumuza yaklaşık 500 metre mesafede market bulunmaktadır.

Yanımda gelirken; yastık, yastık kılıfı, nevresim takımı, yorgan gibi yatak malzemelerimi getirmem gerekiyor mu?

Yurtlar tarafından sadece yastık verilmekte olup hijyen kuralları gereği, geriye kalan kişisel kullanıma ait olan eşyalar öğrenciler tarafından tedarik edilir.

Odama mini buzdolabı koyabilir miyim?

Odalarımızda mini buzdolabı yer almaktadır.

Öğrenci Yurduna girerken ödediğim depozito ücretinin amacı nedir; ne zaman geri alabilirim?

Depozito ücreti, öğrencinin Öğrenci Yurdunda yapabileceği zararlara karşılık tutulur. Öğrenci Yurduyla ilişiği kesilmedikçe geri ödenmez. Depozito ücretinin geri ödenebilmesi için, öğrencinin Öğrenci Yurdu borcunun bulunmaması, teslim aldığı yurt eşyalarını eksiksiz ve sağlam olarak geri teslim etmesi gerekir.

Yazın Öğrenci Yurdunda kalabilir miyim?

Yaz okuluna devam edecek olan öğrencilere öncelik verimlektedir. Yurtlarımızdaki doluluk oranına göre kalma talebiniz değerlendirilmektedir.

Yurtlara en erken hangi tarihte girebilirim; yurtlardan en geç hangi tarihte ayrılabilirim?

Öğrencilerin yurtlara, öğrenim döneminin başlangıcından en erken 3 gün önce girmesi ve yurtlardan dönem bitiminden en geç 3 gün sonra ayrılması gerekmektedir.

Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilir mi?

Yurtlarımızda kalmakta olan öğrencilerimiz, – yer durumumuzun müsait olması halinde – misafirlerini Günlük Misafir Ücreti mukabilinde Yurtlarımız bünyesinde bulunan misafir odalarında geçici süreler ile ağırlayabilmektedirler.

Sağlık sorunum olduğunda Üniversitede başvurabileceğim bir yer var mı?

Kampüs içerisinde bulunan Sağlık Merkezi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için sağlık hizmeti sunmaktadır. Sağlık hizmetleri mesai saatleri içerisinde sunulmakta olup mesai sonrası hastalar 7 gün 24 saat görev yapan bir ambulans ile Cengiz Topel Hastanesine sevk edilmektedir.

Odamda alkollü içecek bulundurabilir miyim?

Yurtlarda, yurtlar bölgesinde ve kampüs içerisinde alkollü içecek bulundurulmasına ve/veya tüketilmesine izin verilmemektedir.

Yurt binası içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara içebilir miyim?

44/2008 sayılı kanun gereğince, Yurt binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) sigara ve diğer tütün ürünlerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Her yıl yurt kayıtları yenilenir mi?

Mayıs ayında başlayan rezervasyonlar için Yurtlar Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

Yurt odamda telefon ve internet servisleri varmı?

Yurt odalarında telefon hattı bulunmakta ve 24 saat kesintisiz wireless internet bulunmaktadır. Mesai saatleri içinde ve  dışında 24 saat Danışmadan bilgi alınabilir.