Rektörden

mayukselen Sevgili Gençler,

Sizler, hayatınızın en önemli dönüm noktalarından olan, meşakkatli bir döneme girmiş bulunmaktasınız. Tüm kalbimle  bu uzun ve sizler için zor süreci başarıyla geride bırakmanızı diliyorum.

Hiç kuşku yok ki yaşamınızı şekillendirecek en önemli adımlardan biri meslek ve üniversite seçiminiz olacaktır. Biliniz ki seçeceğiniz meslek ve üniversite sizlerle birlikte ülkenizin de geleceğini şekillendirecektir. Hayatınızın bu önemli dönüm noktasında, hayata ve geleceğe bir adım önde başlamak istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en  köklü devlet  üniversitelerinden biri olan, nitelikli akademik kadrosu ve uluslararası akreditasyon almış programları ile akademik dünyada saygın bir konuma sahip olan  Lefke Avrupa Üniversitesi’ni tercih etmenizin en doğru karar olacağı inancındayım.

Kuzey Kıbrıs’ın en hızlı büyüyen üniversitesi olan Lefke Avrupa Üniversitesi’nde, 5 kıtadaki 80 farklı ülkeden ve kültürden gelen 11.500’ün üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Birçok kültür renklerini bir arada barındıran üniversitemiz, ‘uluslararası vizyona sahip’ nitelikli gençler yetiştirmektedir.  Üniversite olarak yetiştirdiğimiz yeni kuşakların sorgulayan,  toplumsal sorunlara duyarlı, kendine güvenen, girişimci, yaratıcı ve uluslararası arenada rekabete hazır bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde alanlarında uzman, seçkin öğretim üyesi kadromuzdan eğitim alacak, teoride görmüş olduğunuz derslerin yanında tam donanımlı laboratuvarlarımızda pratik yaparak  kendinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama fırsatını yakalayacaksınız.  Kaliteli ve yenilikçi eğitim anlayışına sahip olan üniversitemiz, öğrencilerine akademik donanım ve mesleki eğitimin yanında ders dışındaki vakitlerini değerlendirmek üzere bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda en ayrıcalıklı imkanları sunmayı kendine ilke edinmiştir.

Lefke Avrupa Üniversitesi sizleri geleceğe hazırlarken, gelişmiş altyapısı,  güvenli kampüs yaşamı, öğrenci memnuniyetini esas alan anlayışıyla tüm öğrencilerine huzurlu ve güvenli bir eğitim hayatı sunacaktır. Unutmayınız ki  eğitiminiz boyunca elde ettiğiniz  ayrıcalıkları, Lefke Avrupa Üniversitesi adıyla  başarılı bireyler olarak mezuniyet sonrası da hayatınız boyunca taşıyacak ve LAÜ ailesinin ayrılmaz bir mensubu olmanın  haklı gururunu yaşayacaksınız.

En iyi dileklerimle…

Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen
Rektör