> Akademik > Fakülteler > Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Lefke Avrupa Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin amacı, yaygın olarak tüketilen sebze ve meyve bitkilerinin üretimlerini çağdaş yoğun tarım ilkeleri ve teknolojileri çerçevesinde, ancak doğal dengeleri bozmayan bir çevre bilinci içerisinde tasarlayıp gerçekleştirebilen Ziraat Mühendisleri yetiştirmektir. Bu amaçla öğrenciler temel bilim, temel tarım, mühendislik ve bahçe bitkileri dersleri üniversitemizin Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde araştırma, damızlık üretimi ve demonstrasyon için oluşturulmuş bahçe ve parsellerdeki bitki materyali üzerinde yaptırılan alan çalışmaları aracılığı ile çağdaş bilgi ve becerilerle donatılmaktadır.

Dekanın Mesajı

Sevgili meslektaş adaylarım, tüm Kıbrıs adasının en yeşil, her türlü bahçe tarımının yapılabildiği Lefke bölgesinde yer alan Fakültemize hoş geldiniz.

Fakültemiz güçlü eğitim kadrosu, uygulama bahçeleri ve laboratuvarları ile sizleri iyi bir ziraat mühendisi olarak yetiştirmeye hazırdır. Unutmayalım ki canlılar yaşamak için beslenmeye mecburdurlar, yaşamımızdaki pek çok şeyden, teknolojiden bile vaz geçebiliriz ancak vaz geçemediğimiz tek şey beslenmektir, bu durum ziraat mühendisliği mesleğinin bugün ve gelecekteki en önemli garantisidir.

Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı Teknikleri ile Pazarlaması alanında burada edineceğiniz bilgiler ve kazanacağınız beceri, size sadece kamu görevinde değil, özel sektörde de iş hayatında da başarılı olmanızı sağlayacak düzeydedir. Ayrıca, pek çok farklı ülkeden meslektaş adayı arkadaşınız global ölçüde birlikte iş yapma imkanı sunacaktır. Her geçen gün büyüyen Üniversite yerleşkemizde huzurlu bir eğitim hayatı sizi beklemektedir.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mehmet Atilla Aşkın
Dekan

Prof. Dr. Mehmet Atilla Aşkın

Dekan

Prof. Dr. Mehmet Altaş

Fotoğraf Galerisi

Bölümler

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2781

Faks: +90 392 660 2503

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta:  agriculture@eul.edu.tr

1. 2018 - 2019 Güz Yarıyılı Anket Değerlendirme hakkında

2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Değerlendirme Anketleri 7 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında öğrenci işleri bilgi sistemi (oibs) aracılığı ile yapılacaktır.