> Akademik > Yüksekokullar > Meslek Yüksekokulu > İnşaat Teknolojisi

İnşaat Teknolojisi

insaat-teknolojisi_construction-technologies

İnşaat Teknolojisi Ön Lisans Programı, inşaat sektörünün gerek yapım ve gerekse yapım sonrası hizmet kademelerinde ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünün çağın beklentilerini karşılayacak kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla iki yıllık eğitim veren bir yüksek öğretim programıdır.

Teknolojik gelişmelerin ihtiyaç duyduğu bilgiyi almış, uygulama yeteneği kazanmış, malzemeyi tanıyan, yapım tekniklerinde bilgisi olan, mesleğiyle ilgili çizim ve normları kullanabilen, mesleki problemleri çözebilecek bilgi ve beceriye sahip, çağdaş teknolojiyi kullanabilen, ön lisans düzeyinde diplomaya sahip mezunlar yetiştirmek bölümün temel amacıdır.

Bu programdan mezun olan öğrenciler İnşaat teknikeri olarak çalışabilmektedirler. Programdan mezun olan öğrencilerimiz baraj, yol, havaalanı, konut vb. yapı inşaatlarında aktif olarak görev almakta, kontrollük hizmeti veren firmalar ile kamu ya da yerel yönetimlerin doğal kaynak, ulaştırma/karayolu, yapı bölümleri ve malzeme test laboratuvarlarında teknik eleman olarak çalışabilmektedirler.

Öğrencilerin mezun olabilmeleri için, programda mevcut olan dersleri (71 kredi) ve yaz stajlarını başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere İnşaat Teknolojisi Ön lisans derecesi verilmektedir.

Programdan mezun olan öğrenciler  ÖSYM’nin yapmış olduğu DGS ile lisans programlarında eğitim ve öğretime devam edebilirler. Ön lisans programında aldıkları derslerden, kredileri lisans programı ile uyumlu olanları muaf saydırabilirler.

Programın eğitim dili İngilizce olmaktadır.

Üniversite İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000

Faks: +90 392 727 75 28

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC