> Akademik > Yüksekokullar > Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Lefke Avrupa Üniversitesi’ne bağlı 2014 tarihinde kurulan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun amacı, ülkenin sağlık hizmetlerialanında gereksinim duyduğufarklı alanlarında, ön lisans düzeyinde üstün nitelikli ve mesleki açıdan yetkin,üretken, toplumsal değerlere saygılı teknik personel yetiştirmektir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda iki yılda mesleki eğitimlerini tamamlayan gençler, kısa zamanda iş hayatına atılma şansına sahip olurlar. Ayrıca aldıkları kaliteli eğitimle dikey geçiş sınavı ile lisans tamamlama yapabilirler.

Meslek Yüksekokulu’na bağlı dört bölüm bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bölümleri eğitim süresi 2 yıl olmaktadır.

Müdürümüzden

Sevgili Öğrenciler,

1990’da kurulup geniş olanakları ve zengin kütüphanesiyle öğrencilerine sınırsız kaynaklar sağlayan Lefke Avrupa Üniversitesi, KKTC’nin deniz ve yeşilinin kucaklaştığı sakin, güvenli, şirin bir beldesi olan Lefke kasabasının Gemikonağı semtinde bulunmaktadır. Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımız sayesinde öğrencilerimize çağdaş eğitim imkânlarını sunmaktayız.

Eğitim öğretim hayatına 2014-2015 akademik yılında 4 bölümle başlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu hızla büyüyerek bünyesinde 21 bölümü barındıran, eğitim dili Türkçe olan, alanındaki gelişmeleri uzman akademisyenleri aracılığıyla yakından izleyen dinamik bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir. Yüksekokulumuz bünyesindeki bölümlerimizde eğitimlerini sürdüren ve ailelerinden emanet olarak kabul ettiğimiz öğrencilerimizi hiçbir ayrım yapmadan farklı kültürlerle kucaklaştırmak hedeflerimizden biridir. Öğrencilerimizin hiçbir sorun yaşamadan çağdaş insan ilişkilerini geliştirebilecekleri, ulusal ve evrensel değerlere sahip, meslek etiğine bağlı, alanında etkin sağlık profesyonelleri olarak yetiştirmeyi amaçlamış bulunuyoruz. Evlatlarımız gibi gördüğümüz öğrencilerimizi ‘Sağlıkta sıfır hata!’ sloganıyla hasta haklarını koruyan, insan hayatına büyük değer veren tıp camiasının yetkin bireyleri olarak yetiştirmenin görev şuuru içindeyiz.

Bu misyon ve vizyonumuzla hayata bir adım önde başladığınız üniversitemizi seçtiğiniz için hepinize teşekkürlerimi sunar, yeni akademik yılda sizlere başarılar dilerim.

Saygılarımla,
Yrd. Doç. Dr.  Besim Özyel
Müdür

Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel

Müdür

IMG_4407

Fotoğraf Galerisi