> LAÜ’de Yaşam > Hizmetler > LAÜ TV

LAÜ TV

lau-tv

 

Üniversitemizin  son teknoloji ile donatılan televizyonu LAÜ TV, Radyo Televizyon Sinema bölümümüzün uygulama kanalıdır. KKTC Yayın Yüksek Kurulunca verilen yerel yayın lisansına da sahip olan LAÜ TV, tüm bölgeden karasal yayın ağı ile ve ayrıca internet üzerinden de izlenebilmektedir.

 

Öğrenci odaklı hizmet veren LAÜ TV, üniversitemizin İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin yanısıra televizyonculuğa ilgi duyan diğer fakülte öğrencilerine de eğitimler vererek, öğrencilerin boş zamanlarının değerlendirilmesinde etkin bir görev üstlenmektedir.

 

Televizyon programı yapımı, sunuculuk, canlı yayın televizyon yayıncılığı, televizyonda bir stüdyo programı reji süreci, kameramanlık, video kurgu, 3D animasyon, görsel efekt teknikleri, televizyonculukta ses, ışıklandırma teknikleri ve fotoğrafçılık konularında eğitimlerini sürdüren LAÜ TV, bu eğitimlerini televizyonculuk sektöründe onlarca yıllık deneyimi olan personeli ve öğretim elemanları ile gerçekleştirmektedir.

 

Kuzey Kıbrıs ulusal TV kanallarına içerik de üreten LAÜ TV, bu programların üretimi sırasında eğitim verdiği öğrencilere gönüllü olmaları halinde görev de vererek, onları sorumluluk ve görev bilinci anlamında hayata hazırlamaktadır.