> Akademik > Yüksekokullar > Sağlık Yüksekokulu

Sağlık Yüksekokulu

Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu 2014 yılında, ülkenin sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Dolayısıyla, Sağlık Yüksekokulu öğrencileri sektörde kaliteli profesyoneller olabilmek için farklı alanlarda eğitim almaktadırlar.

Müdürümüzden

2014-2015 Eğitim-öğretim döneminde eğitime başlayan Sağlık Yüksekokulumuzda Hemşirelik (Türkçe ve İngilizce) ve Sağlık Yönetimi (Türkçe) bölümleri bulunmaktadır.

Hedefimiz: humanistik bir yaklaşımla insani değerlere ve insan onuruna saygılı, bütüncül bir kavram çerçevesinde sağlık hizmetlerinde görev alacak, yaratıcı, kültürlü profesyonel hemşireler ve sağlık sektöründeki hızlı gelişim doğrultusunda gereksinim duyulan, etik değerlere bağlı, yönetimsel uygulamalar konusunda bilgili, istihdam da talep edilen sağlık yöneticileri yetiştirmektir.

Öğrencilerimiz sürdürdükleri 4 yıllık lisans eğitimi boyunca tam donanımlı  laboratuvarlarda klinik öncesi eğitim aldıktan sonra, deneyimli öğretim elemanlarının  denetiminde hastanelerde hasta başı eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Sağlık Yüksekokulumuzda kurulan   hemşirelik  laboatuvarı; belirtilen eğitim öğretim  hedeflerine  yönelik olarak modern hastane ortamında yer alan bir hasta odasını ve tedavi bakım hizmetlerinin uygulandığı bir ortamı öğrencilerin kullanımına sunmaktadır. Bu bağlamda öğrencilerimize güncel bilgi ve çağdaş teknolojiler ışığında, eğitim-öğretim olanakları sağlanmaktır. Lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında Lisans üstü programlara devam edebilmektedirler. İnsanın en değerli ve vazgeçilmez bir parçası olan sağlığa hizmet verecek olan  LAÜ’nün siz değerli öğrencileri;  geleceğin  sağlıklı toplumunu birlikte inşa etmeye hoşgeldiniz.

 

Saygılarımla,

Prof. Dr. Deniz Şelimen

Müdür

Prof. Dr. Deniz Şelimen

Müdür

Deniz Selimen

Bölümler

İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 - 2571

Faks: +90 392 660 2553

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: syo@eul.edu.tr

1. 2018 - 2019 Güz Yarıyılı Anket Değerlendirme hakkında

2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Değerlendirme Anketleri 7 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında öğrenci işleri bilgi sistemi (oibs) aracılığı ile yapılacaktır.

Fotoğraf Galerisi