Ünlü tiyatro oyuncuları LAÜ’de ayakta alkışlandı

tiyatrocular-laude

Kadın Kafası” isimli tiyatro oyunu LAÜ’de sahneledi

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) bahar etkinlikleri çerçevesinde televizyon ve tiyatro dünyasının başarılı oyuncularının performansı ile “Kadın Kafası” isimli tiyatro oyunu LAÜ’de sahnelendi.

Kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille anlatan gösterim yoğun ilgi gördü

Kadın erkek ilişkilerini eğlenceli bir şekilde ele alırken, kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille anlatan gösterime, LAÜ’lü ve bölgeli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Hangi toplumsal sınıf, sosyo ekonomik ve kültürel farklılıkları temsil etseler de kadın ve erkeğin aynı şeylere başta farklı tepkiler verip sonunda aynı noktada buluşmasını konu alan oyunda oyuncuların performansı ayakta alkışlandı. Oyunun her dakikasına işlenmiş ince mizah sayesinde tiyatroseverler eğlenceli dakikalar geçirdi.

İrfan Kangı’nın yazıp yönettiği oyunda; Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı gibi önemli sanatçılar rol alırken, oyun sonunda LAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İsmet Yücefer tarafından oyuncular tebrik edilerek grup adına İrfan Kangı’ya  günün anısına Kıbrıs kültürünü yansıtan hatıra plaketi ve çiçek takdim edildi.