İşletme

İşletme

İşletme Yönetimi Bölümünün Lisans Programına ait derslerin içerikleri günümüz çevre şartlarına uygun bir şekilde değiştirilerek kaliteli eğitimi sunma amacındadır. Öğrenciler teorik bilgilerin kaynağına erişebildikleri gibi pratik yapma imkanı da bulmaktadırlar. Öğrencilerin iş yaşamının gereksinimleri doğrultusunda beceri ve yaratıcılıkları artırılarak özgüvenin sağlanmasına önem verilmektedir. Buna göre mezunlarımız; turizm, finans, ticaret gibi özel veya devlet işletmeleri ve organizasyonlarını kapsayan birçok sektörün çeşitli kademelerinde kariyer yapma fırsatı elde etmeleri yanında akademik olarak da kendilerini geliştirebilmektedirler.

Kürselleşen iş dünyasına paralel olarak artan çok uluslu şirketlerin etkisiyle yönetimin aracı olan işletme yönetimini geleceğin meslekleri arasında daha fazla ön plana çıkaracaktır.Bu nedenle, İşletme Bölümü uluslararası bir vizyon ile eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

İşletme Yönetimi Bölümü diğer bölümlerle işbirliği içinde olup çeşitli dersleri programına dahil ederek programını zenginleştirmektedir. Ders programında yer alan teorik ve pratik dersler ise; yönetim ve organizasyon, sosyoloji, psikoloji, tarih, yabancı dil, iletişim, politika, hukuk, davranış bilimleri, ekonomik, bankacılık, finans, muhasebe, üretim, pazarlama, turizm, insan kaynakları yönetimi, uluslararası işletme, stratejik yönetim, matematik, istatistik ve bilgisayar bilgi yönetimi gibi geniş bir perspektifi kapsamaktadır.

Programın eğitim dili İngilizce olmaktadır.

Yönetim

Bölüm Başkanı:

Yrd. Doç. Dr. Pelin BAYRAM

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2601

Faks: +90 392 660 2603

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: feas@eul.edu.tr

siegel_FIBAA