> Akademik > Fakülteler > Fen Edebiyat Fakültesi > Psikoloji

Psikoloji

Psikoloji

Lefke Avrupa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 2013-2014 akademik yılında lisans seviyesinde derslerine başlamıştır. Lisans eğitiminin süresi dört yıldır.  Program Türkçe ve İngilizce Eğitim vermektedir.

Psikoloji eğitiminde temel alt dallara ait olan Gelişim Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi, Psikolojide Araştırma Yöntemleri gibi derslerle  birlikte ülkemizin koşulları nedeniyle bilinmesi zorunlu olan, Krize Müdahale  ve Psikolojik Travma, Psiko-onkoloji  gibi derslere de yer verilmiştir. Ayrıca klinik psikolojiyi tanıtan ve çağdaş psikoterapi  kuram ve uygulamalarını tanıtmayı hedefleyen dersler ağırlıklı olarak konulmuş olup önümüzdeki dönemlerde diğer alt dallarda da benzer çağdaş gelişmelerin programa yansıtılması hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz üçüncü sınıftan itibaren konulan bölüm ve fakülte seçmeli dersleriyle istedikleri  yönde kendilerini geliştirme olanağı bulabileceklerdir. Son sınıfta hazırlayacakları proje ile de ilgi duydukları alanda daha derinlemesine inceleme ve bilgi edinme olanağı bulacaklar ve bu donanımla ileride yapmak isteyebilecekleri yüksek lisans programlarına da ön hazırlık niteliğinde bir çalışma gerçekleştirmiş olacaklardır.

Psikoloji lisans mezunları sekiz dönemlik eğitimleri sonunda, psikoloji lisans diploması almaya hak kazanırlar. Bölüm mezunlarımızın bilimsel düşünmeyi öğrenmiş, yaratıcı ve sürekli kendilerini geliştirebilen bireyler olarak mezun olmaları hedeflenmektedir. Mezunlarımız özel ve kamu kuruluşlarında, yuvalarda, çocuk mahkemelerinde, adli tıpta, ruh sağlığı merkezlerinde, cezaevlerinde, eğitim kurumlarında, huzurevlerinde, hastanelerde çalışabilirler.

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 - 2721

Faks: +90 392 660 2843

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-Posta: fas@eul.edu.tr