Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Lefke Avrupa Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi içerisinde yer almaktadır. Eğitim dili Türkçedir.

Program, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti görsel medya organlarında çalışacak, iletişimin yanı sıra sanat disiplinine de hakim, bilgisayar temelli iletişim teknolojilerini en iyi biçimde kullanan, ses ve görüntü çerçevesinde video, fotoğraf, ses, yazı, grafik, iki ve üç boyutlu tasarım ve animasyon ile etkileşim tasarımına hakim ve bunları bir potada eriterek ileti tasarlamaya çalışan öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca Bölüm, bir yandan web, çoklu ortam, grafik, ses, animasyon, iki ve üç boyutlu tasarım, etkileşim tasarımı, fotoğraf, film ve video için gerekli altyapıyı oluştururken, diğer yandan da Fakülte bünyesinde gerçekleştirilen radyo, televizyon, film, reklamcılık, halkla ilişkiler ve gazetecilik uygulamaları için gerekli etkileşimi sağlayarak, öğrencileri iletişimin disiplinlerarası yapısıyla tanıştırıp medya kuruluşlarında çalışabilecek donanımlı eleman yetiştirecektir.

Programdan mezun olanlar Görsel İletişim Tasarımcısı ünvanı alacaklardır. 

Programdan mezun olabilmek için mesleki eğitim stajı zorunlu tutulmamıştır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Radyo-Televizyon Kurumu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda halihazırda üniversitemizde İngilizce eğitimi sürdürülen Visual Communication Design Bölümü öğrencilerine olduğu gibi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerine de staj olanakları sağlanmaktadır. Devlet kurumları haricinde özel medya kuruluşları ile geliştirilen işbirlikleri, staj olanakları ile staj yapılan kurumların çeşitliliğini arttırmıştır.

Yönetim

Bölüm Başkanı:

Yrd. Doç. Dr. Elif ATAMAZ

Fakülte İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2741

Faks: +90 392 660 2743

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: communication@eul.edu.tr