LAÜ Öğrencileri için Online Ders Platformu

Mart
24
2020

office-365-for-education Sevgili Öğrencilerimiz, Dünya genelinde yaşanan COVID-19 virüsünün neden olduğu ve hepimizin malumu olan pandemi sebebi ile ara vermek zorunda kaldığımız eğitime, bu süreç tamamlanana kadar ve her durumda 2019-2020 Bahar Yarıyılı ile sınırlı kalmak üzere, Microsoft Office 365 platformunu kullanarak uzaktan eğitim şeklinde devam edilme kararı verilmiştir. Siz değerli öğrencilerimizin eğitimlerine eksiksiz devam edebilmenizi sağlamak için Üniversitemizdeki dersler, Microsoft Office 365 hesabı kullanılarak Microsoft Teams üzerinden online ders platformda gerçekleştirilecektir. Üniversitemiz çok uzun yıllardır her öğrencisine otomatik olarak “öğrencinumarası@std.eul.edu.tr” adresli bir e-posta hesabı açmaktadır. Microsoft Office 365 platformu için gerekli olan tüm kurumsal abonelik işlemleri de uzun süre önce tamamlanmış ve ilgili platform kampüste halen kullanılmaktadır. Bu bağlamda Üniversitemiz, Microsoft Office 365 platformunu siz değerli öğrencilerimizin kullanımına açmaya karar vermiştir. Sizin için otomatik olarak açılan ve Microsoft Office 365 üzerinden kullanabileceğiniz e-posta hesabınızın adresi “ogrencinumarası@eul.edu.tr” şeklinde olacaktır. Microsoft Office 365 abonesi olan her öğrencimiz kotası 50 GB’a yükseltilen yeni e-posta sistemini kullanabilme şansına sahip olacaktır. Sizlerden beklentimiz en kısa sürede ilgili Üniversite hesabınıza aşağıda detaylı şekilde anlatıldığı üzere girerek size Üniversitenizin veya ders aldığınız öğretim elemanlarının göndereceği e-postaları veya duyuruları düzenli olarak kontrol etmenizdir. Ayrıca, derslerinizde, halen kullanılmakta olan online ders platformu Moodle “moodle.eul.edu.tr” web sitesini de olası duyurular için düzenli olarak kontrol ediniz. Tüm öğrencilerimizin açılan yeni e-posta (veya Office 365) hesapları https://login.microsoftonline.com adresi üzerinden kullanılabilir durumdadır. Office 365 hesabınıza “https://login.microsoftonline.com” adresinden, “ogrencinumaraniz@eul.edu.tr” kullanıcı adını kullanarak ve online ders platformu Moodle üzerinden öğreneceğiniz tek kullanımlık şifrenizi yazmak suretiyle kolaylıkla girebileceksiniz. Office 365 hesaplarınızı Windows, IOS veya Android işletim sistemlerine Exchange / Office365 olarak kurabileceksiniz. Hesabınıza girerken veya ilgili uygulamaları kurarken herhangi bir sorun yaşarsanız, ilgili fakülte sistem yöneticisine veya Üniversitemizin Bilgi İşlem Müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Ayrıca, gerek duyduğunuz takdirde destek almak için microsoft-support@eul.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz. Online ders platformu Moodle üzerinden Office 365 kullanımının sizlere dersler yürütülürken sunacağı çok sayıda avantaj mevcuttur. Bunlardan bazıları:

  • ogrencinumarası@eul.edu.tr şeklinde olacak E-posta adresinizin kotası 50 GB olacaktır.
  • Microsoft One Drive hesabınız aracılığı ile dokümanlarınızı (dosyalarınızı, resimlerinizi, videolarınızı) güvenle saklayabileceğiniz bir ortama sahip olacaksınız.
  • Microsoft One Drive üzerinde 1 TB alanı olan bulut kullanım hakkı sizlere sağlanacaktır. Dosyalarınızı One Drive’da saklayabilecek, güvenli bir şekilde dosyalarınızı öğretim elemanlarıyla paylaşabilecek, ihtiyaç duyduğunuz takdirde dosyalar üzerinde ortak çalışmalar yapma şansına sahip olacaksınız.
  • Dersler online platformda devam ederken, Microsoft Teams kullanarak ders notlarını kaydedebilme ve etkileşimli bir şekilde derslere katılabilme imkanına kavuşacak, eksiksiz öğrenebileceğiniz bir sanal ortama sahip olacaksınız.
  • Ofis Programlarını web üzerinden online olarak kullanabilme imkanına sahip olacaksınız.
  • Sizlere sunulan Microsoft Office 365 hesabınızla, Skype Kurumsal kullanarak görüntülü /sesli görüşmeler yapabilme imkanına sahip olacaksınız.
Bu eğitim olanaklarının kullanılması ile ilgili tüm gerekli bilgiler, siz değerli öğrencilerimize Üniversitemizin web sayfası, sosyal medya ve online ders platformu Moodle aracılığı ile duyurulacaktır. Tüm dünya ile birlikte yaşamaya devam ettiğimiz bu sıkıntılı günlerde, Üniversitemizin siz öğrencilerimize en iyi eğitim olanaklarını eksiksiz bir şekilde sağlamaya devam edeceğini sizlere aktarmak istiyorum. Bu maksatla üniversitemizin tüm imkanlarını seferber ettiğini ve sizlere en iyisini sunabilmek için halen çok yoğun bir şekilde çalışmakta olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Lefke Avrupa Üniversitesi’nin, hep birlikte geçirdiğimiz bu zor süreçte, en gelişmiş sanal öğrenme portalları ile siz değeri öğrencilerimizin eksiksiz bir şekilde eğitimlerine devam etmelerine imkan sağlamaya devam edeceğini bilmenizi isterim. Hepinize sağlık dolu günler dilerim. Prof. Dr. Mehmet Ali YÜKSELEN Rektör   Not: Bu bilgilendirmeyi lütfen kendi sosyal ağlarınızda paylaşmak suretiyle, tüm arkadaşlarınız tarafından eksiksiz duyulmasını sağlayarak bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

24 Mart 2020