> Akademik > Yüksekokullar > Adalet Meslek Yüksekokulu

Adalet Meslek Yüksekokulu

2014-2015 öğretim yılında eğitim öğretime başlayacak Adalet Meslek Yüksekokulu öğrecilere yeni bir kapı açmaktadır. Hukuk Fakültesinin yanı sıra adalet hizmetlerinin nitelikli bir şekilde sunulmasına katkı sağlamak amaçlamaktadır.

Adalet ve hukuk toplumuna kazandıracağı ve mesleklerini standartların üzerinde icra etme yeterliliğine sahip olacak öğrenciler, Adalet Meslek Yüksekokulu önlisans öğretim sürecinde her biri alanında uzman olan öğretim elemanları tarafından meslek hayatına hazırlanacaktır.Bunun için müfredat kapsamında teorik bilgiler öğrenciye aktarılırken uygulamalı çalışmalar yapılacaktır.

Mezunların mesleki açıdan üst düzeyde performans göstermesi hedeflendiğinden, öğrencilerimizin başarı odaklı çalışmasının alışkanlığı ile adli hizmetlerde üstün niteliklere sahip dinamik bir kitle ortaya çıkacaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye adalet sisteminde bilgi ve becerilerinden emeklerinden faydalanılacak olan kişiler, adalet hizmetlerine hız kazandıran profesyonellik temeline dayalı teorik ve pratik donanımlarıyla ara elemanlar olarak hukuk camiasında yer alacaktır.

Mahkemeler, icra daireleri, noterler, cezaevleri, hukuk büroları ve benzeri geniş bir alanda çalışma imkanı bulan mezunlar, tercihleri üzerine yargı örgütü başta olmakla birlikte çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabileceği gibi özel sektör içerisinde de yer alabilir. Uygulamayı bilen, teknoloji ve günceli yakından takip eden evrensel ve çağdaş değerler üzerine temellendirilen bu insan gücü hukuk ve adaletin işleyişinde önemli bir görev üstleneceklerdir.

Öğretim aşamasındaki kazançlarının farkındalığını yaşayacak olan Adalet Meslek Yüksekokulu’nu tercih eden öğrencilerimiz, beklentilerinin yükseldiğine tanık olacaklardır.

adalet

Müdürümüzden

Sevgili öğrenciler, Lefke Avrupa Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu, kurulduğu 2014 yılından bu yana üniversitemizin hukuk fakültesinde de ders veren seçkin akademisyen ve uzmanları öğrencilerimizle biraraya getiren, çağın gereklerine ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun, öğrencileri başarıya taşıyabilecek fırsatlar yaratan bir eğitim sunmaktadır.

Eğitim / öğretim faaliyetlerini yürüttüğümüz sınıf ve laboratuvarlar, öğrencilerin mesleki alanda yetişmesini sağlayacak her türlü altyapıya sahiptir. Ayrıca öğrencilerin karşılaştıkları sorunları danışabilecekleri danışma merkezleri ve öğretim elemanları da bulunmaktadır.
Adalet Meslek Yüksekokulu’muz Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adalet teşkilatında temel hukuk bilgisine sahip nitelikli ara eleman yetiştirmektedir.
Eğitim sistemimiz Türkiye Cumhuriyeti  hukuk sistemini esas almaktadır. Mezunlarımız adliyelerde yazı işleri müdürü, icra müdürü, icra memuru, zabıt katibi, infaz koruma memuru olarak çalışabildiği gibi, diğer kamu kurumlarında ya da tasdik memurluklarında, noterliklerde ve ayrıca özel hukuk bürolarında da çalışabilmektedir.
Türkiye’den gelen mezunlarımızın Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı olarak hukuk fakültesine geçiş yapma imkânları da mevcuttur.
Sizleri  çok farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrencilerin yaşadığı, sürekli gelişmekte ve ilerlemekte olan,  uluslararası bir üniversite niteliğindeki  Lefke Avrupa Üniversitesinin kampüsüne bekliyoruz.

Saygılarımla,

Doç.  Dr. Yavuz Erdoğan

Müdür

Doç. Dr. Yavuz Erdoğan

Müdür

Yavuz Erdoğan

İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000 – 2701

Faks: +90 392 727 75 28

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

E-posta: amyo@eul.edu.tr

1. 2018 - 2019 Güz Yarıyılı Anket Değerlendirme hakkında

2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Değerlendirme Anketleri 7 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında öğrenci işleri bilgi sistemi (oibs) aracılığı ile yapılacaktır.

Fotoğraf Galerisi