> Akademik > Yüksekokullar > Adalet Meslek Yüksekokulu

Adalet Meslek Yüksekokulu

2014-2015 öğretim yılında eğitim öğretime başlayacak Adalet Meslek Yüksekokulu öğrecilere yeni bir kapı açmaktadır. Hukuk Fakültesinin yanı sıra adalet hizmetlerinin nitelikli bir şekilde sunulmasına katkı sağlamak amaçlamaktadır.

Adalet ve hukuk toplumuna kazandıracağı ve mesleklerini standartların üzerinde icra etme yeterliliğine sahip olacak öğrenciler, Adalet Meslek Yüksekokulu önlisans öğretim sürecinde her biri alanında uzman olan öğretim elemanları tarafından meslek hayatına hazırlanacaktır.Bunun için müfredat kapsamında teorik bilgiler öğrenciye aktarılırken uygulamalı çalışmalar yapılacaktır.

Mezunların mesleki açıdan üst düzeyde performans göstermesi hedeflendiğinden, öğrencilerimizin başarı odaklı çalışmasının alışkanlığı ile adli hizmetlerde üstün niteliklere sahip dinamik bir kitle ortaya çıkacaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye adalet sisteminde bilgi ve becerilerinden emeklerinden faydalanılacak olan kişiler, adalet hizmetlerine hız kazandıran profesyonellik temeline dayalı teorik ve pratik donanımlarıyla ara elemanlar olarak hukuk camiasında yer alacaktır.

Mahkemeler, icra daireleri, noterler, cezaevleri, hukuk büroları ve benzeri geniş bir alanda çalışma imkanı bulan mezunlar, tercihleri üzerine yargı örgütü başta olmakla birlikte çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabileceği gibi özel sektör içerisinde de yer alabilir. Uygulamayı bilen, teknoloji ve günceli yakından takip eden evrensel ve çağdaş değerler üzerine temellendirilen bu insan gücü hukuk ve adaletin işleyişinde önemli bir görev üstleneceklerdir.

Öğretim aşamasındaki kazançlarının farkındalığını yaşayacak olan Adalet Meslek Yüksekokulu’nu tercih eden öğrencilerimiz, beklentilerinin yükseldiğine tanık olacaklardır.

Müdürümüzden

Saygılarımla,

Yrd. Doç.  Dr. Yavuz Erdoğan

Müdür

Yrd. Doç. Dr. Yavuz Erdoğan

Müdür

İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 660 2000

Faks: +90 392 727 75 28

Adres: Lefke Avrupa Üniversitesi Gemikonağı – Lefke , Mersin 10, Türkiye , KKTC

Fotoğraf Galerisi