LAÜ öğretim elemanlarından hizmet içi eğitim seminerlerine katkı

hizmetici-egiyim

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) ile KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi işbirliğinde “18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezleri Personel Eğitimi Seminerleri” Lefke Avrupa Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü öğretim elemanları tarafından gerçekleştirildi.

18 yaş üstü engelli rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan personele hizmet içi eğitim verildi

LAÜ öğretim elemanları  Prof. Dr. Ayşegül Ataman “Özel Gereksinimi Olan Bireyler İçin Cinsel Eğitim, ” Prof. Dr. Süleyman Eripek “Özel Gereksinimi Olan Bireylerin Özellikleri”, Yrd. Doç. Dr. Gül Kahveci “Öze  l Gereksinimi Olan Bireylere Sosyal Beceri Öğretimi”, Öğr. Gör. Hatice Bilmez “Özel Gereksinimi Olan Bireylerin Problem Davranışlarıyla Başetme” konularında Girne, Güneşköy ve Mağusa’da 18 yaş üstü engelli rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan personele hizmet içi eğitim verdi.

Eğitim programının sonunda eğitime katılan Sosyal Hizmetler Dairesi personeline sertifikaları verildi. Sertifika törenine katılan LAÜ Özel Gereksinimi Olan Çocuklar Uygulama, Araştırma ve Eğitim Merkezi (ÖÇEM) Müdürü Prof. Dr. Ayşegül Ataman söz konusu eğitimlerin verimli geçtiğini belirterek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimlere katkıda bulunmaktan LAÜ oalrak memnuniyet duyduklarını belirtti.