Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunları meslek yemini ederek LAÜ’ye veda ettiler

beslenme-diyetetik-mezun-yemin

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 2017– 2018 Akademik Yılı Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunları için mesleki Yemin Töreni gerçekleştirildi. Mezunların mesleğe ilk adımlarını attıkları yemin törenine LAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Oğuz, Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevin Aktaş, öğretim üyeleri ve aileler katıldı.

Yemin Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda mezun öğrenciler adına öğrenci Eda Alparslan, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Aktaş, Dekan Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Hüseyin Oğuz’un konuşmaları yer aldı.

Alparslan: Bizim için eğitim hayatımızın en önemli basamağı Lefke Avrupa Üniversitesi olmuştur

Alparslan “ Değerli hocalarımızın, yoğun emeği ile  başladığımız zorlu ve bir okadar güzel bir yolun bugün sonuna geldik. Bizim için eğitim hayatımızın en önemli basamağı Lefke Avrupa Üniversitesi olmuştur. Çünkü seçtiğimiz meslekte başarılı olamanın anahtarı bize üniversitemizde verilmiştir. Hocalarımız bizleri sosyal yaşamada, teknolojide, bilimde ve mesleki hayatımızda çağın gereklerini yerine getirirken takip eden değil, takip edilen aydın bireyler olacak şekilde yetiştirmiştir. Yolumuzu aydınlatan tüm hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.

Aktaş : Bilimsel ve etik değerlere sahip, alanınızdaki gelişmeleri takip eden, araştıran ve uygulayan Diyetisyenler olarak görev yapacaksınız

LAÜ  Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başanı Prof. Dr. Nevin Aktaş, törendeki konuşmasında, “Bu yıl bölümümüzün üçüncü mezunlarını vermenin haklı gururunu ve mutluluğunu  yaşıyoruz. 2014 – 15 Eğitim ve Öğretim yılında bölümümüzde,  öğrenime başlayan sevgili öğrencilerimiz, bu dönem gerekli koşulları başarılı bir şekilde tamamlayarak, Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması ile Diyetisyen ünvanı alarak, Diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanmışlardır” dedi. Kapsamlı bir akademik programdan geçtiniz, görev yetki ve sorumluluklarınızın bilincinde Diyetisyenler olarak, mezun oluyorsunuz diyen Aktaş, “Bilimsel ve etik değerlere sahip, alanınızdaki gelişmeleri takip eden, araştıran ve uygulayan Diyetisyenler olarak, görev yapacağınıza inanıyorum, öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için bize gerekli olanakları sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’e ve üniversitemizin diğer yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Tabak: Sizlerin başarıları bizlerin başarıları olacaktır

LAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruhi Selçuk Tabak konuşmasında, “Başlangıçlar ve bitişler  bizleri heyecanlandırıyor,  çünkü bütün bu süreci öğrencilerimizle birlikte yaşıyoruz. Mezun olan öğrencilerimizle çok güzel anlar yaşadık. Akademik süreçlerin yanında, sağlık alanında bir çok farkındalık yaratacak toplumu bilinçlendirecek  etlinlikler gerçekleştirdik. Bugün buradan mezun olarak ayrılsanızda öğrenme süreciniz devam edecektir. Sizlerin başarıları bizlerin başarıları olacaktır” dedi.  Tabak, “ Fakülte olarak amacımız, öğrencilerimizi, en yetkin şekilde, mesleğe ve hayata hazırlamak olmuştur.

Akademik çıtamızı, daima  en üst düzeyde tutarak öğrencilerimizi yetiştirdik ve bu yolda özeverili çalışan emeğini esirgemeyen akademisyenlerimize  de bu vesile ile teşekkür eder, mezunlarımıza da başarılar dilerim” dedi.

Oğuz: Mesleğin gerektirdiği yeterliliklerle donatılmış olarak yeni bir hayata atılıyorsunuz

LAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Oğuz ise konuşmasında, “Sevgili mezunlarımızı ve değerli velilerini kutlarım, mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim.  Karşınıza çıkacak zorlukları aşacağınıza güvenimiz tamdır, buna eminiz bu yolda kendinizi daha da  geliştireceğinize inanıyorum” dedi. Oğuz “Mesleğin gerektirdiği yeterliliklerle donatılmış olarak yeni bir hayata atılıyorsunuz, 4 yıl süresince öğrendiklerinizi pratiğe aktarmanın heyecanını ve coşkusunu yaşayacaksınız. Yeteneklerinizi daha da geliştirerek kariyerinizde ve profesyonel yaşamınzda başarılı olacağınızdan  hiç bir şüphemiz yoktur” dedi.

Tören,  Beslenme ve Diyetetik  bölümünden mezun olan öğrencilerin, Bölüm Başanı Prof. Dr. Nevin Aktaş’ın önderliğinde kendi bölümlerine özgü  yeminlerinin okunması ile sona erdi.