LAÜ öğrencileri Lefke bölgesinde yaşayan yaşlı bireylere yardımcı oluyor

besim-ozyel

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Yaşlı Bakımı, Evde Hasta Bakımı ve Engelli Bakımı Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, eğitimcilerinin gözetiminde Lefke bölgesindeki yaşlı bireylerin topluma daha sağlıklı ve verimli bir şekilde entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenli olarak onları ziyaret ederek, yaşlı bireylerin ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı oluyorlar.

Özyel: Yaşlanma, tüm dünya ülkeleri açısından önemi her geçen gün artan evrensel bir gerçekliktir

Öğrencilerin örnek davranışı ile ilgili bilgi veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel   yaşlanmanın, tüm dünya ülkeleri açısından önemi her geçen gün artan evrensel bir gerçeklik olduğunu söyleyerek, yaşlı nüfusun hızla artmasıyla uzun yaşamın getirdiği yalnızlık, engellilik, kronik hastalıklar, bakım ve destek gereksinimi, yaşlılık hizmetlerinin önemini ortaya çıkardığını ifade etti. Özyel, tüm dünyada giderek önem kazanan, insanların sağlıklı ve başarılı yaşlanmaları, yaşlıların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, toplumla bütünleşmeleri ve toplumla uyumlu olarak yaşamaları konusu gündemde olduğunu vurguladı.

Özyel: Öğrencilerimiz Lefke bölgesindeki yaşlı bireylerimizi düzenli bir şekilde ziyaret etmektedir

Yaşlanmanın doğal bir süreç olduğuna dikkat çeken Özyel, “Bu dönemde insanların fiziksel sorunları kadar psikolojik ve sosyal uyum sorunlarıyla da ilgilenilme ihtiyacı artmıştır. Bu bağlamda öğrencilerimiz, örnek davranış sevgileyerek, eğitimcilerinin gözetiminde Lefke bölgesindeki yaşlı bireylerimizi düzenli bir şekilde ziyaret etmektedir” dedi.